AZS Wrocław   Mitech Żywiec

2015-12-05, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

OLI STRZELA PARĘ GOLI

Nie udało się zakończyć ligowego roku 2015 zwycięstwem. Akademiczki dzisiaj przebyły drogę z piekła do nieba. Do przerwy nasze dziewczyny przegrywały różnicą dwóch bramek, jednak ostatecznie doprowadziły do remisu 2:2.

Podczas dzisiejszego meczu towarzyszyły nam świetne warunki do gry. Słoneczna pogoda i wysoka jak na tę porę roku temperatura sprawiały, że gra w piłkę mogła być przyjemnością.

W pierwszych minutach grą cieszyły się przyjezdne i wystarczyło zaledwie trzy minuty gry, byAleksandra Brzezina po raz pierwszy wyciągnęła piłkę z siatki. Błąd w defensywie i Lucia Suskovazupełnie niepilnowana w polu karnym dała prowadzenie Mitechowi. Nasze zawodniczki jeszcze nie zdążyły się otrząsnąć po starcie pierwszego gola, a było już 0:2. Kompletne nieporozumienie w polu karnym po wyrzucie piłki z autu wykorzystała Aleksandra Nieciąg, która w 10. minucie gry utonęła w objęciach koleżanek. Podopieczne Damiana Rynio otrzymały dwa silne ciosy już na początku spotkania, ale starały się jeszcze w pierwszej części gry odpowiedzieć golem. Swoich szans uderzeniami z dystansu próbowały m.in. Dominika Grabowska i Oliwia Maciukiewicz, ale piłka mijała żywiecką bramkę. Co gorsza, wrocławianki narażały się na kontry i po jednej z takich akcji mogło być 0:3, jednak Aleksandra Brzezina w świetny sposób obroniła uderzenie Patrycji Wiśniewskiej, parując piłkę na poprzeczkę.

Po wznowieniu zobaczyliśmy na murawie odmieniony zespół AZS Wrocław. Akademiczki wreszcie zaczęły rozumieć się na boisku i miały większą inicjatywę w ataku. Szczególna ochotę na strzelenie bramki przejawiała Oliwia Maciukiewicz, której strzał w 57. minucie z ogromnym trudem obroniłaAleksandra Komosa. Dwie minuty później ta sama zawodniczka była jeszcze bliżej trafienia, gdy piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę. „Co się odwlecze, to nie uciecze” i to powiedzenie znalazło odzwierciedlenie w 67. minucie gry. Właśnie wtedy Oliwia zdobyła bramkę kontaktową, wykorzystując podanie od Dominiki Grabowskiej. Zdobyta bramka podziałała na zespół motywująco i co chwilę szturmowaliśmy bramkę Komosy. Efekt ataków nadszedł sześć minut przed końcem. WtedyDominika Grabowska uciekła rywalkom lewą stroną boiska, a Oliwia Maciukiewicz zamknęła akcję, ustalając wynik meczu na 2:2.

Cieszy fakt, że wreszcie przełamała się Oliwia Maciukiewicz, natomiast martwi ilość niedokładnychpodań, jaką zanotowaliśmy w tym spotkaniu. Brawa za charakter i wiarę do końca w odniesieniekorzystnego wyniku.

AZS WROCŁAW – MITECH ŻYWIEC 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Suskova (3), 0:2 Nieciąg (10), 1:2 Maciukiewicz (67), 2:2 Maciukiewicz (84).

Żółte kartki: Turkiewicz, Grabowska (AZS) oraz Rozmus (Mitech).

AZS: Brzezina – Ostrowska, Gradecka (62 Dereń), Grec, Wróblewska, Grabowska, Turkiewicz, Zbyrad (75 Olszewska), Zalwowska, Cichosz, Maciukiewicz.

MITECH: Komosa – Rżany, Zasada, K. Wiśniewska, Droździk, Wnuk, Żak, Rozmus (62 Chrzanowska), Suskova (83 Noras), P. Wiśniewska, Nieciąg (60 Zegan).