Stadion GEM, ul. Mianowskiego 2b, Wrocław

2015-05-01, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

WYLECZYŁY MEDYKA

Cóż to był za mecz! Piłkarki AZS Wrocław po fantastycznym spotkaniu pokonały 1:0 Medyka Konin. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Patrycja Michalczyk.

Faworytem rywalizacji we Wrocławiu były oczywiście przyjezdne i wiele osób spodziewało się, że zawodniczki z Konina będą chciały za wszelką cenę zdobyć tezy punkty, zwłaszcza że przed tygodniem straciły je po remisie z Zagłębiem Lubin 3:3.

Nasza drużyna miała identyczny plan i wcale nie zamierzała oddawać ekipie Romana Jaszczakazwycięstwa bez walki. Mało tego, akademiczki od pierwszego gwizdka prezentowały naprawdę odpowiedzialny futbol i już w pierwszej akcji Oliwia Maciukiewicz postraszyła strzałem Annę Szymańską. W pierwszych dwudziestu minutach ekipa Medyka nie potrafiła zagrozić naszej bramce, ponieważ doskonale funkcjonował nasz blok obronny.

Wrocławianki coraz śmielej zaczęły atakować i opłaciło się to momentalnie. W 20. minuciepodopieczne Damiana Rynio wywalczyły rzut rożny. W polu karnym po dośrodkowaniu doszło do zamieszania, w którym najprzytomniej zachowała się Patrycja Michalczyk i z najbliższej odległości wpakowała piłkę do bramki. Osiem minut później koninianki stworzyły sobie świetną okazję, kiedyEwa Pajor dograła idealną piłkę na piąty metr ale strzał Marty Woźniak w fantastycznym stylu obroniłaAnna Bocian. Nasza bramkarka zagrała dzisiaj zresztą koncertowo i dołożyła od siebie ogromną cegiełkę do budowy tej wygranej.

Po przerwie nasze piłkarki kontynuowały dobrą grę, natomiast Medyk starał się doprowadzić do wyrównania, ale efektu nie było widać. Tymczasem wrocławianki dobrze przerywały ataki przyjezdnych i szybko przenosiły akcje pod bramkę Szymańskiej. W 50. minucie w dobrej sytuacji znalazła się Joanna Zalwowska, ale jej uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką. Piętnaście minut przed końcem Maciukiewicz znalazła się w sytuacji sam na sam, ale jej uderzenie trafiło w słupek. W odpowiedzi kilka minut później sama przed wrocławską bramką znalazła się Pajor, ale z najbliższej odległości fatalnie przestrzeliła. Koninianki starały się doprowadzić do remisu, ale dzisiaj było to niemożliwe.

Naszym dziewczynom należą się ogromne słowa uznania za walkę i ambitną postawę w meczu z wyżej notowanym rywalem. Akademiczki zagrały dzisiaj znakomicie i pokonały mistrza Polski jako pierwsza drużyna w tym sezonie. Tym samym akademiczki przypomniały koniniankom jak smakuje porażka, ponieważ poprzednia przegrana miała miejsce w październiku 2012 roku. Dziękujemy dziewczyny!

AZS WROCŁAW – MEDYK KONIN 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Michalczyk (20).

Żółte kartki: Ostrowska (AZS) oraz Matysik, Woźniak (Medyk).

Sędziowała: Aneta Kowalska (Zabrze).

AZS: Bocian – Wróblewska (78 Koziarska), Michalczyk, Ostrowska, Gradecka, Grabowska (80 Cichosz), Dereń, Janicka, Zalwowska, Jaworek (84 Wijata), Maciukiewicz.

MEDYK: Szymańska – Slavcheva, Ficzay, Zigić (71 Zawiślak), Wożniak (46 Dudek), Balcerzak, Matysik (55 Grzywińska), Sikora, Pajor, Kamczyk, Gawrońska.