Stadion przy Al. Mireckiego 31, Sosnowiec

2014-10-18, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

WARUNEK PRZEGRANEJ

Piłkarki AZS Wrocław przegrały wyjazdowy mecz z Czarnymi Sosnowiec 0:2. Bramki dla gospodyń zdobyły Nikol Kaletka i Renata Warunek w ostatnich pięciu minutach. Akademiczki mecz kończyły w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Dominiki Grabowskiej i Karoliny Przebierały.

Spotkanie na Górnym Śląsku było szczególne dla drużyny gospodyń. Miejscowyklub świętował 90-lecie istnienia i mecz z wrocławiankami było dla nich świetną okazją do uczczenia tego jubileuszu. Ekipa Czarnych przed starciem z naszym zespołem miała istną „czarną serię” w ekstralidze ponieważ przegrały ostatnie trzy spotkania.

Rywalizacja rozpoczęła się od wzajemnego badania się obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero po dziesięciu minutach pierwszy strzał oddała Natalia Cisło, ale jej uderzenie poszybowało wysoko nad bramką. Minutę później mogliśmy wyjść na prowadzenie po tym jak Aleksandra Jaworek odegrała piłkę polu karnym do Marty Cichosz, ale jej strzał minął bramkę. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazła się Weronika Aszkiełowicz, jednak piłkę złapała AnnaPolok. Od tego momentu inicjatywę przejęły miejscowe i miały mnóstwo okazji, żeby wyjść na prowadzenie. Kilka razy znajdowały się same przed wrocławską bramką, ale Anna Bocian broniła fantastycznie. Najlepszą okazję miejscowe miały w 34. minucie, kiedy sędzia Marta Lau podyktowałarzut karnyNikol Kaletka uderzyła jednak nad bramką i nadal był remis. Tuż przed końcem pierwszej połowy sosnowiczanki skierowały piłkę do bramki, ale arbiter uznała że podająca piłkę opuściła już boisko.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Gospodynie próbowały atakować, jednak niewiele im z tego wychodziło. Istotnym momentem była 68. minuta. Właśnie wtedy drugą żółtą kartkę obejrzałaDominika Grabowska i musiała opuścić boisko. Osłabione akademiczki nie zamierzały się poddać i próbowały atakować przeciwnika. Miejscowe wyprowadzały groźne ataki, ale nadal nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie Bocian. Dopiero pięć minut przed końcem Kaletka zakończyła skutecznym strzałem koronkową akcję w polu karnym. Po bramce ekipa Czarnych atakowała z jeszcze większą zaciętością i w doliczonym czasie Renata Warunek głową ustaliła wynik spotkania na 2:0. Chwilę później tę samą zawodniczkę faulowała Karolina Przebierała i sędzia pokazała jejczerwoną kartkę. Najciekawsze jest to, że arbiter główna przez dłuższą chwilę nie wiedziała, którą zawodniczkę ukarać, a jej decyzja o przyznaniu kartki właśnie w tym kolorze była mocno wątpliwa.

Niezależnie od tego nasza drużyna poniosła porażkę w Sosnowcu i trzeba szybko wziąć się do pracy, by w meczu kończącym rundę jesienną z AZS Biała Podlaska zdobyć trzy punkty.

CZARNI SOSNOWIEC – AZS WROCŁAW 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kaletka (85), 2:0 Warunek (90+1).

Żółte kartki: Gruszka (Czarni) oraz Grabowska (AZS).

Czerwone kartki: Grabowska (68-za drugą żółtą), Przebierała (90+2-za faul).

Sędziowała: Marta Lau.

CZARNI: Polok – Cisło (76 Wycisk), Kaletka, Konieczna, Luty, Matla (88 Szymanowska), Operskalska, Prokop, Warunek, Wójcik, Gruszka.

AZS: Bocian – Hnatów (46 Lewandowska), Grec, Przebierała, Zalwowska, Dereń, Grabowska, Gonzalez, Jaworek, Aszkiełowicz, Cichosz.