herb KS Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych
KS AZS II Wrocław   KS Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych

2013-04-27, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Podopieczne Damiana Rynio w swoim inauguracyjnym pojedynku rozgrywek III ligi kobiet - grupy dolnośląskiej okazały się zdecydowanie lepsze od swoich rywalek - piłkarek KS Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej Wałbrzych i pokonały przeciwniczki 5-1 (2-0) w zaległym pojedynku 13. kolejki. Wrocławianki były jednak bardzo litościwe dla swoich rywalek bowiem tego dnia nie miały najlepiej ustawionych celowników. Między innymi rzutu karnego w 16. minucie spotkania nie wykorzytała kapitan wrocławskiej drużyny - Anna Kornak.

Na inaugurację rozgrywek III ligi kobiet - grupy dolnośląskiej piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS II Wrocław musiały poczekać aż prawie miesiąc dłużej niż było to planowane. W sobotę akademiczki mogły jednak wybiec na murawę aby rozegrać zaległy pojedynek 13. kolejki przeciwko Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej Wałbrzych.

Od samego początku przewagę posiadały wrocławianki, które długo nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie golkiperki przyjezdnych - Patrycji Urbańskiej. Pierwszą dogodną sytuację wrocławianki zmarnowały w 16. minucie kiedy to wręcz powinny objąć prowadzenie. W polu karnym faulowana była Karolina Wijata, a sędzia główny bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podeszła kapitan AZS-u II - Anna Kornak, która uderzyła jednak zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarkę Victorii. Na szczęście wrocławianki dopięły swego w 25. minucie. Wówczas dośrodkowanie z lewej stronyBeaty Rydlewskiej wykorzystała Karolina Wijata, która głową skierowała futbolówkę do bramki. Osiem minut później Wijata miała spory udział przy drugiej bramce dla akademiczek kiedy urwała się prawą stroną boiska i dograła do niepilnowanej w polu karnym Kamili Czudeckiej, której pozostało skierować piłkę do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy mimo liczynych ataków podopiecznychDamiana Rynio wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie nie brakowało sytuacji podobramkowych ale w dalszym ciągu brakowało skuteczności. W 56. minucie wrocławiankom udało się podwyższyć wynik. Sytuację sam na sam zPatrycją Urbańską wykorzystała wprowadzona po przerwie Amanda Siwik i pewnie umieściła piłkę w bramce rywalek. Ta sama zawodniczka nie zawiodła 5 minut później kiedy to wykorzystała podanie z rzutu wolnego pośredniego szybko wznowionego przez azetesiaczki. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 74. minuty. Wówczas Klaudia Nagłowska podała wzdłuż pola karnego do nadbiegającej Aleksandry Lewalskiej, która pewnie posłała futbolówkę w bramce wałbrzyszanek. Wynik dwie minuty później ustaliła zawodniczka Victorii - Karolina Janicka, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką AZS-u II.

Zaległe spotkanie 13. kolejki III ligi kobiet - grupa dolnośląska (27 kwietnia, godz. 11), Wrocław :

KS AZS II Wrocław - KS Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 5-1 (2-0)

Bramki : K. Wijata (25'), K. Czudecka (33'), A. Siwik (56' 61'), A. Lewalska (74') - K. Janicka (76')