KS AZS II Wrocław   KS Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych
Stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B (Hotel GEM)

2012-09-23, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS II Wrocław w drugim swoim występie w rozgrywkach III ligi kobiet - grupy dolnośląskiej urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Podopieczne Damiana Rynio w spotkaniu 3. kolejki okazały się bezlitosne dla swoich rywalek i odprawiły zawodniczki Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej Wałbrzych z workiem dziesięciu bramek!  Zdobyciem czterech z nich popisała się reprezentantka Polski U-19 Dominika Dereń, która z powodu zbył młodego wieku swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej musi przełożyć na koniec października. To było spotkanie do jednej bramki, mogłyśmy wygrać więcej ale niestety ponownie zawiodła skuteczność - podsumowała zawody Dereń.

Od pierwszego gwizdka sędziny głównej mecz należał do gatunku tych, w których gra toczy się na jednej połowie. W roli atakujących wystąpiły piłkarki rezerw wrocławskiego AZS-u, które to wykazały się sporą nieskutecznością i tylko dzięki temu wałbrzyszanki mogą zawdzięczać taki rozmiar porażki. Worek z bramkami rozwiązała Dominika Dereń, która już w 7. minucie spotkania otrzymała piłkę po dośrodkowaniu Aleksandry Lewalskiej z rzutu rożnego i strzałem przy słupku bramki Patrycji Urbańskiej posłała futbolówkę do siatki. Osiem minut później było już 2-0. Tym raz indywidualną akcją popisała się aktywna tego dnia Joanna Olszewska, która zakończyła ją celnym strzałem tuż przy słupku bramki rywalek. Chwilę później sytuacji sam na sam z golkiperką przyjezdnych nie zmarnowała Dominika Dereń i było 3-0. Reprezentantka Polski U-19 nie zaprzestała zdobywać bramek na liczbie dwóch i po trzech minutach miała na koncie hattricka, kiedy to otrzymała piłkę od Olszewskiej i z linii pola karnego uderzyła nie do obrony. Nie minęło 180 sekund, a wrocławianki mogły cieszyć się z kolejnej bramki. Tym razem Małgorzata Grec w tylko jej wiadomy sposób z zerowego kąta ku zdziwieniu wszystkich posłała futbolówkę do bramki wałbrzyszanek. Szóstą bramkę dla akademiczek zdobyła Anna Kornak wykorzystując rzut karny podyktowany za faul bramkarki gości Patrycji Urbańskiej na Olszewskiej. Sześcio-bramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej mecz wyglądał podobnie jednak padło mniej bramek. Azetesiaczki wykazywały się ogromną nieskutecznością i momentami zbyt wiele kombinowały zamiast rozgrywać prostą piłkę. Wynik na 7-0 tuż po wznowieniu gry podwyższyła Laura Tokarz, która wykorzystała podanie Aleksandry Biernat. Kolejną autorką bramki dla wrocławianek była wprowadzona do gry po przerwie Beata Rydlewska, która wykorzystała sytuację sam na sam z Urbańską. Golkiperka przyjezdnych miała sporo pracy w tym pojedynku i gdyby nie jej nienaganna postawa wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Na nieszczęście przyjezdnych zmuszona ona była do kapitulacji jeszcze dwukrotnie. W 66. minucie nie miała najmniejszych szans przy silnym uderzeniu Amandy Siwik po szybko rozegranym rzucie wolnym zaś w 70 minucie przegrała po raz czwarty pojedynek z Dereń, która skierowała futbolówkę do pustej bramki i ustaliła wynik spotkania.

Bezdyskusyjnie byłyśmy drużyną zdecydowanie lepszą pod każdym względem. Niestety jak w meczu z Orlikiem Jelenia Góra tak i tym razem znów zabrakło w kilku sytuacjach zimnej krwi i celności - komentuje Dereń. Dla podopiecznych Jacka Grabowskiego była to druga sroga lekcja futbolu w tym tygodniu. W ubiegłą środę piłkarki Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej Wałbrzych uległy pierwszoligowemu Zagłębiu Lubin 0-11 w spotkaniu 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Dla podopiecznych Damiana Rynio z kolei było to drugie spotkanie ligowe po powrocie do gry w kobiecych rozgrywkach w których swoją przewagę udokumentowują małym pogromem.

KS AZS II Wrocław - KS Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 10-0 (6-0)

Bramki : D. Dereń (7' 19' 22' 70'), J. Olszewska (15'), M. Grec (25'), A. Kornak (36' k), L. Tokarz (46'), B. Rydlewska (61'), A. Siwik (66')

kartki : A. Oroń (80')

kartki : P. Urbańska (35')

AZS II Wrocław : Brzezina Aleksandra - Grec Małgorzata (46' Senkbeil Katarzyna), Ostrowska Karolina, Kamińska Patrycja (57' Miśkiewicz Anna), Lewalska Aleksandra - Olszewska Joanna (46' Rydlewska Beata), Kornak Anna, (57' Raruk Andżelika) Dereń Dominika, Siwik Amanda - Biernat Aleksandra (57' Żymańczyk Kamila), Tokarz Laura

herb KS AZS II Wrocław Informacje o kadrze KS AZS II Wrocław

1. Aleksandra Brzezina
2. Małgorzata Grec bramka  (2 asysty)  zmiana 46"
3. Patrycja Kamińska  zmiana 57" Anna Miśkiewicz
4. Karolina Ostrowska  (1 asysta)
5. Aleksandra Lewalska  (2 asysty)
6. Joanna Olszewska bramka  (2 asysty)  zmiana 46" Beata Rydlewska bramka  (1 asysta)