Górnik Łęczna   AZS Wrocław

2016-05-29, 11:30

Czas spotkania: 90 min.

WILK BEZ ZĘBÓW

Piłkarki AZS Wrocław pozostają w grze o brązowy medal. Dzisiaj w Łęcznej nasz zespół pokonał Górnika 2:1 po bramkach Dominiki Grabowskiej i Joanny Wróblewskiej.

Sześć lat. Tyle czasu trzeba było czekać na wygraną w Łęcznej. Ostatni raz miało to miejsce w 2010roku, a skromne zwycięstwo 1:0 zapewniła wrocławiankom Agata Tarczyńska, występująca dzisiaj w Medyku Konin.

Spotkanie na Lubelszczyźnie zaczęliśmy nieźle, jednak po raz kolejny daliśmy się zaskoczyć już w pierwszych minutach gry. Ewelina Kamczyk w 6. minucie otrzymała piłkę na prawej stronie pola karnego i płaskim strzałem umieściła ją w siatce.

Strata bramki nie załamała wrocławianek, lecz wywołała w nich sportową złość. PodopieczneDamiana Rynio od razu zaczęły walczyć o doprowadzenie do remisu i na efekt czekaliśmy do 11. minuty. Właśnie wtedy w pole karne wbiegła Dominika Grabowska, która została złapana za koszulkę i sędzia Agnieszka Płaskocińska wskazała na wapno. Do piłki podeszła sama poszkodowana i strzałem w środek bramki pokonała Dorotę Wilk. Chwilę później Monika Koziarskatrafiła w poprzeczkę, a dobitka Karoliny Gradeckiej była skuteczna, jednak sędzia liniowa zasygnalizowała spalonego. W odpowiedzi Agata Guściora trafiła w słupek, natomiast w samej końcówce Koziarska znalazła się w sytuacji sam na sam, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszła bramkarka Górnika.

Po przerwie akademiczki nie zamierzały zwalniać tempa i nadal atakowały. Akcja meczu została przeprowadzona w 56. minucieSylwia Matysik pięknie dograła piłkę z prawej strony pola karnego, a piłka trafiła do Joanny Wróblewskiej, która pięknym strzałem umieściła ją w bramce. Gospodynie atakowały rzadko, a ich akcje w ofensywie kończyły się na dobrze dysponowanej Annie Bocian w bramce. Kilkanaście minut przed końcem po raz drugi trafiła w poprzeczkę, ale na więcej goli kibice już się nie doczekali.

Zwycięstwo w Łęcznej jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nam zachować szanse na brązowy medal. Warunkiem są dwie wygrane w nadchodzących spotkaniach z Zagłębiem Lubin i Mitechem Żywiec. Mecz z tymi pierwszymi 12 czerwca we Wrocławiu.

GÓRNIK ŁĘCZNA – AZS WROCŁAW 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Kamczyk (6), 1:1 Grabowska (11-karny), 1:2 Wróblewska (56).

Żółte kartki: Kwietniewska, Górnicka, Kamczyk (Górnik) oraz Koziarska (AZS).

Sędziowała: Agnieszka Płaskocińska (Radom).

GÓRNIK: Wilk – Jędrzejewicz, Parczewska, Górnicka, Kawalec (46 Dyguś), Szewczuk, Kwietniewska, Guściora (53 Zawistowska), Hmirova, Kamczyk, Ivanyshyn.

AZS: Bocian – Ostrowska, Gradecka, Grec, Matysik, Wróblewska (59 Cichosz), Olszewska (87 Maciukiewicz), Koziarska, Turkiewicz (90+1 Zbyrad), Dereń, Grabowska.