Osiem w skali Beuforta!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-10-29 14:43

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław przerwały złą passę bez zwycięstw. Mało powiedziane, niczym prawdziwy sztorm wtargnęły na boisko rywalek z siłą ośmiu stopni w skali Beuforta! Podopieczne Radosława Belli rozbiły w Gdańsku Sztorm AWFiS 8:0 (2:0) w meczu 11. kolejki ekstraligi kobiet.

Dla obu zespołów dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne. Obie ekipy jeszcze przed rozegraniem pojedynku 11. kolejki ekstraligi kobiet dzielił zaledwie jeden punkt i strefa spadkowa. Oba zespoły doskonale wiedziały, że nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stretę punktów. Bardziej doświadczone akademiczki wzięły sprawy w swoje ręce i choć do przerwy mimo prowadzenia zostawiły rywakom jeszcze nadzieję, na osiągnięcie korzystnego rezultatu o tyle w drugich 45. minutach całkowice ich pozbyły. Ostre strzelanie w Gdańsku zaczęła Dominika Grabowska, która bramkami w 19. i 32. minucie ustaliła wynik do przerwy. Po zmianie stron wrocławianki urządziły sobie festiwal strzelecki. Na 3:0 podwyższyła Sylwia Matysik, następnie hattricka skompletowała Grabowska. Następne trafienia były autorstwa Marty Cichosz, Patrycji Falborskiej oraz Moniki Koziarskiej. Licznik zatrzymał się na ośmiu. Po nieudanych kilku spotkaniach z rzędu wrocławianki z przytupem powróciły na właściwe tory.

11. kolejka ekstraligi kobiet (29 października, godz. 12) :

KS Sztorm AWFiS Gdańsk - KS AZS Wrocław 0:8 (0:2)

Bramki : D. Grabowska (19' 32' 53'), S. Matysik (48'), M. Cichosz (58'), M. Koziarska (65' 90+3'), P. Falborska (69')

AZS Wrocław : Bocian - Turkiewicz, Ostrowska, Grec, Olszewska (82' Korda) - Matysik (70' Kwapisz), Falborska - Grabowska (72' Czudecka), Koziarska, Bączek (63' Iwaśko) - Cichosz (72' Sztuka)