Prawdziwy Sztorm w sobotę!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-10-26 16:41

W nadchodzący weekend wszystkie wrocławskie drużyny Klubu Sportowego AZS rozegrają swoje kolejne spotkania ligowe. Ekstraligowy zespół zmierzy się w Gdańsku z miejscowym Sztormem, pierwszoligowe rezerwy we Wrocławiu podejmować będą LKS Goczałkowice Zdrój, a trzecia drużyna po raz pierwszy wystąpi w roli gospodarza w pojedynku ze Ślęzą Wrocław.

Bardzo emocjonująco zapowiada się sobotnie spotkanie w Gdańsku gdzie podopieczne Radosława Belli będą szukać punktów, które co raz bardziej zaczynają potrzebować. Akademiczki po 10. kolejkach zajmują ósme miejsce w tabeli, a od strefy spadkowej dzieli je zaledwie 1 punktów. Tym razem wrocławianki stoją w bardzo trudnej sytuacji bowiem jakiekolwiek potknięcie może zakończyć się miejscem w strefie spadkowej. Dlatego też wszystkie zawodniczki zapowiadają walkę do ostatniej minuty o korzystny rezultat. Każda z piłkarek wie, że w nadchodzącym pojedynku należy zdobyć komplet punktów, a o ten z pewnością nie będzie łatwo.

Podobnie wygląda sytuacja u pierwszoligowych rezerw. Po bardzo udanym początku sezonu podopieczne Katarzyny Barlewicz w ostatni weekend doznały trzeciej z rzędu porażki i podobnie jak w przypadku ich bardziej doświadczonych koleżanek również zaledwie 1 punkt dzieli je od strefy spadkowej. Zdobycie kompletu punktów będzie arcytrudne bowiem do wrocławia zawitają futbolistki LKS Goczałkowice, które aktualnie są wiceliderkami tabeli.

Najłatwiej spośród wszystkich wrocławskich AZS-ów pradopodbnie będą mieć piłkarki trzeciligowych rezerw. Tym razem podopieczne Moniki Koziarskiej i Joanny Wróblewskiej po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością. Rywalem będzie KS Ślęza Wrocław. Faworytem są akademiczki, ale o punkty z pewnością będzie nie łatwo.

Już dziś zapraszamy Państwa na wrocławskie Zacisze w sobotnie i niedzielne przedpołudnie. Emocji sportowych z pewnością nie zabraknie.

KS Sztorm AWFiS Gdańsk - KS AZS Wrocław

29 października (Sobota), godz. 11, stadion przy ul. Tysiąclecia 22

KS AZS II Wrocław - LKS Goczałkowice Zdrój

29 października (Sobota), godz. 11, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B