Mistrzostwa bez Mistrzyń!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-10-26 16:31

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław nie zakwalifikowały się do II rundy eliminacji Mistrzostw Polski Juniorek. Podopieczne Katarzyny Barlewicz zajęły trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym grupy 6. Tym samym obrończyń tytułu mistrzowskiego zabrakanie w wielkim finale.

Do Głogówka gdzie odbywał się turniej eliminacyjny grupy 6. wrocławianki wybrały się bez dwóch kluczowych zawodniczek - Małgorzaty Grec i Dominiki Grabowskiej. Jak się okazało brak tych piłkarek prawdopodobnie miał olbrzymi wpływ na to, że obrończyń tytułu nie zobaczymy w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Akademiczki w dzisiejszych spotkaniach zremisowały bezbramkowo z Miedzią Legnica, uległy 0:1 Rolnikowi Biedrzychowice/Głogówek oraz pokonały 13:0 Pogorzankę Pogorzyce oraz 3:0 Progres Kraków. Niestety 7 zdobytych punktów pozwoliło jedynie na zajęcie 3. miejsca w turnieju. Awans do dalszych gier uzyskały zespoły Rolnika Biedrzychowice/Głogówek oraz Miedzi Legnica.

AZS Wrocław wystąpił  w składzie : Sapor - Korda, Parka, Kaczorowska, Nowacka - Bączek, Urbaniak, Olszewska - Czudecka, Tylak, Turkiewicz oraz Wąsowska, Zbyradm Bober, Rydlewska Jurczenko, Lipka, Kwapisz