Grają na trzech frontach!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-10-06 17:26

Już w najbliższą sobotę piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław czeka kolejne spotkanie w ramach rozgrywek ekstraligi kobiet. Podopieczne Radosłwa Belli tym razem zmierzą się z aktualnymi liderkami tabeli oraz vicemistrzyniami Polski piłkarkami Górnika w Łęcznej. Pierwszoligowe rezerwy z kolei zagrają we Wrocławiu ze Sportową Czwórką Radom, trzecioligowe zaś z Czarnymi w Jelczu Laskowicach.

Wrocławianki czeka daleka podróż na wschód Polski. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem akademiczek 2:1. Za pewne i tym razem o trzy punkty nie będzie łatwo. Przed azetesiaczkami arcytrudne zadanie wywalczenia punktów na tak trudnym terenie jakim jest Łęczna. Zespół Górnika w przerwie letniej opusciła reprezentantka Polski - Agata Guściora, która przeniosła się do drużyny Mistrzyń Polski - Medyka Konin. Do Górnika z kolei dołaczyły znane własnie z występów w konińskiej drużynie Gabriela Grzywińska oraz Wiktoria Marszewska. Ponadto zespół pozyskał golkiperkę - Annę Palińską z KKP Bydgoszcz oraz Emilię Zdunek z nieistniejącego juz Zaglębia Lubin.
Jak mówi jednak słynne pilkarskie powodzenie, póki piłka w grze wynik jest sprawą otwartą i po cichu liczymy na sprawienie niespodzianki przez wrocławianki.
W ten sam dzień jeszcze przed rozegraniem pojedynku ekstraligowego na wrocławskim Zaciszu pierwszoligowe rezerwy podejmować będą Sportową Czwókę Radom. Podopieczne Katarzyny Barlewicz, które spisują się bardzo dobrze na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej tym razem podejmą bardzo doświadczony zespół z Radomia. O punkty będzie bardzo trudno jednak nie raz ambitna postawa akademiczek pozwolała na sprawienie niespodzianki.
W niedzielę z kolei w Jelczu Lalskowicach podopieczne Moniki Koziarskiej i Joanny Wróblewskiej zagrają z miejscową drużyną Czarnych. Po nieudanej inauguracji sezonu wrocławianki w kolejnych spotkaniach zdobywały komplet punktów i miejmy nadzieje, że passa zwycięstw zostanie również podtrzymana po zakończeniu niedzielnego pojedynku.

GKS Górnik Łęczna - KS AZS Wrocław

8 października (Sobota), godz.11.30, stadion GKS przy Al. Jana Pawla II

6. kolejka I ligi kobiet :
KS AZS II Wrocław - LUKS Sportowa Czwróka Radom

8 października (Sobota), godz. 10, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B

5. kolejka III ligi kobiet - grupa dolnośląska (Wschód)
KS Czarni Jelcz Laskowice - KS AZS III Wrocław

9 października (Niedziela), godz. 11, stadion Miejski przy ul. Świętochłowskiego