Gramy w weekend!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-29 17:18

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław czeka pracowity weekend. Po zaledwie dwóch dniach przerwy ekstraligowy zespół tym razem we Wrocławiu rozegra nie tylko akademickie ale i dolnośląskie derby z AZS-em PWSZ Wałbrzych. Pierwszoligowe rezerwy z kolei zagrają w Bukowinie Tatrzańskiej z miejscowymi Rysami.

Pierwsze na boisko wybiegną podpieczne Radosława Belli. W sobotnie przedpołudnie akademiczki podejmować będą AZS PWSZ Wałbrzych. Rywal bardzo dobrze znany wrocławiankom bowiem w ich składzie aktulanie występuje aż sześć byłych zawodniczek drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Można zatem śmiało stwierdzić, że będzie to spotkanie dwóch wrocławskich zespół składających się z aktualnie występujących piłkarek oraz tych, które były z nim związane w przeszłości. Smaczku dodaje również fakt, że oba zespoły są rządne zwycięstwa. Akademiczki z Wrocławia w środę wysoko zremisowały 5:5 z Olimpią Szczecin, a wałbrzyszanki z kolei dosyć niespodziewanie uległy Sztormowi AWFiS Gdańsk 1:3. Już dziś wszystkich Państwa zapraszamy na to spotkanie na wrocławski Zacisze. Początek o godzinie11.

Po południu z kolei w Bukowinie Tatrzańskiej pierwszoligowe rezerwy zagrają z miejscową drużyną Rys. Będzie to pojedynek dwóch beniaminków I ligi - grupy południowej. Po pierwszych czterech kolejkach zdecydowanie lepiej sobie radzą podopieczne Katarzyny Barlewicz, które zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Akademiczki nie doznały porażki w aktualnie trwającym sezonie i miejmy nadzieję, że uda im się podtrzymać dobrą passę w nadchodzącą sobotę. O to za pewne będzie bardzo trudno bowiem w zespole Rys występuje bardzo dobrze znana kibicom we Wrocławiu Halina Półtorak - bramkostrzelna napastniczka, która jeszcze niedawno broniła barw ekstrligowego Mitechu Żywiec.

KS AZS Wrocław - KU AZS PWSZ Wałbrzych

1 października (Sobota), godz. 11, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B