ZAPRASZAMY!

Aktualności

Cóż to był za mecz! Hokejowy wynik w Szczecinie!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-28 17:42

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław stoczyły istną walkę w spotkaniu 7. kolejki ekstraligi kobiet. Podopieczne Radosława Belli choć do przerwy przegrywały już z Olimpią w Szczecinie 1:4, to po zmianie stron były w stanie odwrócić przebieg spotkania i wyjść na prowadzenie. Szczecinianki jednak walczyły do końca i ostatecznie pojedynek zakończył się wysokim remisem 5:5.

Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że pojedynek ten nie będzie należeć dla akademiczek do najłatwiejszych. Miejscowe szybko potwierdziły ten fakt zdobywając pierwszego gola już w 3. minucie. To był jednak początek złego dla akademiczek. W 10. minucie Roksana Ratajczyk zdobyła drugą bramkę, a chwilę później Aleksandra Sudyk podwyższyła na 3:0. Dopiero trzeci stracony gol podziałał na azetesiaczki, które odpowiedziały bramką Sylwii Matysik w 20. minucie. Miejscowe jednak poszły za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobyły czwartą bramkę. Z pewnością o pierwszej części dzisiejszego pojedynku wrocławianki będą chciały jak najszybciej zapomnieć.

Po zmianie stron role się odwróciły i to podopieczne Radosława Belli zaczęły zdobywać kolejne bramki. Worek z golami rozwiązała Dominika Grabowska, która wykorzystała rzut karny w 59. minucie. Następnie prawdziwy piłkarski festwial strzelecki urządziła sobie Marta Cichosz, która bramkami w 66. 80. i 84. minucie wyprowadziła wrocławski zespół na prowadzenie. Olimpijki walczyły jednak do końca czego efektem była bramka dająca im cenny remis w pojedynku z azetesiaczkami.

7. kolejka ekstraligi kobiet (28 września, godz. 13) :

MKS Olimpia Szczecin - KS AZS Wrocław 5:5 (4:1)

Bramki : R. Ratajczyk (3' 10' 23' 85'), A. Syduk (18') - S. Matysik (20'), D. Grabowska (59'k), M. Cichosz (66' 80' 84')

AZS Wrocław : Bocian – Turkiewicz (46′ Korda), Grec (76′ Iwaśko), Ostrowska, Olszewska - Wróblewska, Matysik - Kwapisz, Koziarska, Grabowska - Cichosz

Olimpia Szczecin : Lichy – Janik (70′ Preś), Szymaszek (82′ Michalczyk), Szwed, Niewolna, Trzcińska (46′ Bohm), Fil, Lachman (61′ Łuczak), Sudyk (53′ Brodzik), Witczak, Ratajczyk