Chwila odpoczynku i gramy dalej!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-27 18:09

Już jutro zostanie rozegrana 7. seria spotkań ekstraligi kobiet. Tym razem podopieczne Radosława Belli czeka wyjazdowy pojedynek w Szczecinie z miejscową Olimpią. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco bowiem w letniej przerwie pomiędzy zainteresowanymi klubami doszło do wymiany zawodniczek.

Od tego sezonu w barwach Olimpii Szczecin występuje Patrycja Michalczyk, która dotychczas była związana właśnie z wrocławskim AZS-em.W drugą stronę z kolei działacze drużyny ze stolicy Dolnego Śląska pozyskali z Olimpii defensorkę - Patrycję Falborską. Dla obu zawodniczek najbliższy pojedynek z pewnością będzie miał sentymentalne podłoże.

Jak wygląda sytuacja obu zespołów w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Otóż przed rozegraniem środowego spotkania Olimpia wyprzedza wrocławski Klub Sportowy AZS o trzy lokaty mając o dwa punkty więcej niż zespół Radosława Belli. W ostatniej kolejce oba zespoły odniosły zwycięstwa. AZS ograł wysoko TS Mitech Żywiec 4:1 (3:1), Olimpia z kolei do ostatniej minuty walczyła o zwycięstwo, którym ostatecznie zakończył się mecz ze Sztormem AWFiS w Gdańsku. W ubiegłym sezonie azetesiaczki dwukrotnie wychodziły zwycięsko z pojedynku ze szczeciniankami. Na wyjeździe wygrały 2:1 zaś w pojedynku domowym 5:1. Ubiegłosezonowymi wynikami nie należy jednak się sugerować bowiem zespół Olimpii został mocno przemeblowany w trakcie letniej przerwy. Przypomnijmy, że ligowy byt olimpijki zachowały tylko dzięki wycofaniu się z rogrywek ekstraligi kobiet lubińskiego Zagłębia. W aktualnym sezonie drużyna radzi sobie zdecydowanie lepiej o czym mogą świadczyć uzyskane wyniki. Zapowiada się nam zatem bardzo ciekawy pojedynek.

MKS Olimpia Szczecin - KS AZS Wrocław

28 września (Środa), godz. 13, stadion Miejski przy ul. Bandurskiego 35