Doganiały rywalki!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-25 12:00

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS II Wrocław wciąż pozostają niepokonane w rozgrywkach I ligi kobiet - grupy południowej. Podopieczne Katarzyny Barlewicz choć dwukrotnie przegrywały w starciu z bardziej doświadczonymi piłkarkami ULKS Bogdańczowice to ostatecznie zremisowały z rywalkami 2:2 (1:2). Bramki dla wrocławianek zdobywały Karolina Wąsowska i Paulina Bączek.

Przyjezdne już na samym początku spotkania uświadomiły debiutującym na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej akademiczkom, że spotkanie to dla nich nie będzie najłatwiejsze. Już w 10 minucie rywalki rezerw ekstraligowego zespoły wyszły na prowadzenie. Ambitna postawa piłkarek ze stolicy Dolnego Śląska pozwoliła jednak na wyrównanie stanu meczu. W 24. minucie golkiperkę zespołu ULKS Bogdańczowice udało się pokonać Karolinie Wąsowskiej. Zespół z opolszczyzny po raz kolejny jednak udowodnił, że będzie walczyć w tym spotkaniu o komplet punktów i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Podopieczne Katarzyny Barlewicz nie złożyły jednak broni i walczyły o korzystny rezultat do końca. W 58. minucie rzut karny pewnie wyegzekwowała Paulina Bączek i po raz drugi doprowadziła do remisu, który jak się ostatecznie okazało utrzymał się do końca spotkania. Dla wrocławianek było to 4. spotkanie w rozgrywkach I ligi kobiet - grupy południowej i czwarte nieprzegrane!

4. kolejka I ligi kobiet - grupa poudniowa (25 września, godz. 11) :

KS AZS II Wrocław - ULKS Bogdańczowice 2:2 (1:2)

Bramki : K. Wąsowska (24'), P. Bączek (58'k)

AZS II Wrocław : Sapor - Korda, Bagińska, Parka, Nowacka - Bączek, Lipka, Urbaniak (46' Senków), Sztuka (74' Napieracz) - Wąsowska, Czudecka (74' Bober)