Krótko i na temat!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-24 18:39

Po ponad dwutygodniowej przerwie na ekstraligowe boiska powróciły piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław. Powróciły i to z wielkim animuszem bowiem po serii nieudanych meczów akademiczki przerwały złą passę i pewnie ograły TS Mitech Żywiec 4:1 (3:1). Tym samym wrocławiankom w pełni udał się rewanż za porażkę z ubiegłego sezonu, która przesądziła o brązowym medalu Mistrzostw Polski.

Spotkanie mimo pozorów dla wrocławianek nie było łatwe. O wyniku przesądziła chwila dekoncentracji zespołu z Żywca, którą skrzętnie wykorzystała wrocławska drużyna. Pomiędzy 28., a 35. minutą podopieczne Radosława Belli urządziły sobie mały festwial strzelecki zdobywając trzy bramki. Pierwsza na listę strzelczyń wpisała się kapitan biało-czerownych - Monika Koziarska. Chwilę później wynik podwyższyła Marta Cichosz, a na 3:0 podwyższyła Sylwia Matysik. Przyjezdne dopiero pod koniec pierwszej częsci spotkania otrząsnęły się po ataku akademiczek i zdołały pokonać golkiperkę AZS-u - Annę Bocian. Po zmianie stron azetesiaczki wciąż próbowały znależć sposobu na pokonanie bramkarki Mitechu - Aleksandy Komosy, ale niestety piłka długo nie lądowała w siatce rywalek. Dopiero w 69. minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Dominikę Grabowską piłkarki Klubu Sportowego AZS Wrocław ustaliły wynik spotkania na 4:1. To było bardzo ważne zwycięstwo dla piłkarek ze stolicy Dolnego Śląska. Po nieudanej serii spotkań nadeszło upragnione zwycięstwo, które jak wszyscy wierni kibice wierzą, ze pozowli ono powrócić wrocławiankom na właściwe tory.

6. kolejka ekstraligi kobiet (24 września, godz. 11) :

KS AZS Wrocław - TS Mitech Żywiec 4:1 (3:1)

Bramki : M. Koziarska (28'), M. Cichosz (31'), S. Matysik (35'), D. Grabowska (69'k) - P. Wiśniewska (44')

AZS Wrocław : Bocian - Turkiewicz, Ostrowska, Grec (78' Falborska), Olszewska - Wróblewka, Matysik - Koziarska, Grabowska (86' Czudecka), Iwaśko (62' Kwapisz) - Cichosz (90' Sztuka)

Mitech Żywiec : Komosa – Wnuk, Zasada, Prokop, Gruszka (46' Rżany), Suskova, Droździk, Rozmus (74' Zegan), Gębka (60' Nieciąg), P.Wiśniewska (85' Chrzanowska), Warunek