Wracamy po przerwie!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-22 18:01

Po ponad dwutygodniowej przerwie na boiska ekstraligowe i pierwszoligowe powracają piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław. W obu przypadkach wrocławianki będą gościły swoje rywalki. W sobotę pierwszy zespół zmierzy się z Mitechem Żywiec, dzień później rezerwy zagrają z ULKS Bogdańczowice. Trzecioligowa drużyna w nadchodzący weekend pauzuje.

Pierwsze na boisko wybiegną piłkarki ekstraligowego zespołu, które zmierzą się z brązowym medalistą Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu - TS Mitechem Żywiec. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie bowiem ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami przesądził o brązowych krążkach za sezon 2015/2016. W Żywcu wówczas Mitech okazał się być lepszy i ograł AZS 3:1. Składy obu zespołów mocno się jednak różnią od ostatniego spotkania. W drużynie Mitechu na próżno szukać Kingi Szemik, utalentowanej bramkarki, która przeniosła się zza ocean aby kontynuować naukę i grę w piłkę nożną w Stanach Zjednoczonych. Do drużyny z kolei dołączyło kilka byłych zawodniczek Czarnych Sosnowiec w tym między innymi Renatę Warunek, Izabelę Frączek, Karolinę Gruszkę, Ewelinę Prokop oraz Angelikę Gębkę. Nadchodzące spotkanie będzie dobrą okazją do wzięcia rewanżu na rywalkach i powrocie na właściwe tory dla akademiczek, które z dorobkiem trzech punktów zajmują 10. miejsce w tabeli ekstraligi kobiet.

W niedzielę z kolei na murawie zameldują się zawodniczki Klubu Sportowego AZS II Wrocław. Wyrastające na czarnego konia rozgrywek podopieczne Katarzyny Barlewicz tym razem zmierzą się z ULKS Bogdańczowice. Najbliższe przeciwniczki wrocławianek jak do tej pory zebrały na swoim koncie 4 punkty i zajmują 5. miejsce w tabeli I ligi kobiet - grupy południowej. Dotychczas ULKS wygrał 2:1 z Rolnikiem Biedrzychowice/Głogówek, wysoko uległu 0:4 LKS Goczałkowice oraz bezbramkowo zremisowały z Resovią Rzeszów. Przypomnijmy, że akademiczki jak do tej pory pokonały 2:0 Gol Częstochowa, 3:1 Sokół Kolbuszowa Dolna oraz zremisowały z Wandą Nowa Huta Kraków 1:1

Już dziś wszystkich Państwa zapraszamy na oba pojedynki. Z pewnością emocji sportowych nie zabraknie!

KS AZS Wrocław - TS Mitech Żywiec

Sobota (24 września), godz. 11, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B