To była świetna zabawa!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-11 12:02

11 września na ulicach Wrocławia pojawiło się ponad 5000 maratończyków z 35 krajów Świata! Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław wzięły udział w corocznym konkursie na najlepsze dopingowanie podczas 34. PKO Wrocław Maratonu. To była świetna zabawa - powiedziała Joanna Wróblewska.

Wrocławianki stanowiły silną grupę kibiców wrocławskiego maratonu. Akademiczki pod wodzą ekstraligowej zawodniczki Joanny Wróblewskiej dopingowały uczestników PKO Wrocław Maraton. Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej, przygotowanie biegaczy amatorów do udziału w biegach oraz promocja 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 34. PKO Wrocław Maratonu. Organizatorzy zadbali również o ciekawą oprawę imprezy. Zaoorganizowany został konkurs na kibicowanie w którym wzięły również udział piłkarki AZS-u stanowiąc grupę 11. Zespół akademiczke oprócz wcześniej wspomnianej Joanny Wróblewskiej reprezentowały również Aleksandra Parka, Dorota Kwapisz, Karolina Napieracz, Kamila Czudecka, Zuzanna Senków, Klaudia Nowacka, Jula Kwocz oraz Gabriela Wątor. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Mogłyśmy wesprzeć  i dopingować maratończyków. Stanowiłyśmy bardzo aktywną grupę. Na prawdę to była bardzo dobra zabawa - dokańcza Wróblewska.