Kolejne gry przed nami!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-07 21:40

W czwartek zaległości nadrobią piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław. Przed akademiczkami bardzo trudne spotkanie w Koninie z mistrzyniami Polski i uczestniczkami UEFA Women's Champions League piłkarkami miejscowego KKPK Medyk. W weekend z kolei swoje kolejne mecze rozegra drugi i trzeci zespół akademiczek.

W związku z reprezentacyjną przerwą rozgrywki ekstraligi kobiet mają przerwę do 24 września, kiedy to zostanie rozegrana 6. seria spotkań. Zespół Radosława Belli w najbliższy czwartek jednak rozegra zaległe spotkanie 3. kolejki w Koninie gdzie zmierzy się z głównym faworytem do zdobycia Mistrzostwa Polski - KKPK Medykiem POLOmarket. Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku będą gospodynie, które w dotychczasowych spotkaniach ligowych nie straciły bramki, a same zdobyły ich już 29! W ostatni weekend koninianki z kwitkiem odprawiły GOSiRki Piaseczno, które rozgromiły aż 8:0. To nie było jednak najwyższe zwycięstwo podopiecznych Romana Jaszczaka. W niedawno rozpoczętym nowym sezonie. Medyczki jeszcze przed rozegraniem turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń rozegrały awansem spotkanie z AZS Uniwersystet Jagieloński w Krakowie. Tam mistrzynie Polski urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki gromiąc beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej na jego boisku aż 12:0! Akademiczki zapowiadają jednak, że do Konina wybierają się z myślą o sprawieniu niespodzianki. Wszystkie z nich są jednak świadome z jak silnym zespołem przyjdzie im się zmierzyć i o tym jak szalenie ciężko będzie o korzystny rezultat. Spotkanie z mistrzyniami Polski będzie można oglądać na żywo na oficjalnym kanale piłkarek z Wielkopolski - Medyk TV (LINK). Poącztek spotkania o godzinie 17.

W sobotę z kolei o godzinie 11 swoje kolejne spotkania ligowe rozegrają zespoły reprezentujące wrocławski AZS na boiskach I ligi - grupy południowej oraz III ligi - grupy dolnośląskiej (Wschód). Daleki wyjazd bo aż do Kolbuszowej Dolnej czeka zawodniczki Katarzyny Barlewicz na spotkanie z miejscowym Sokołem. Pojedynek jak każdy inny na tym poziomie rozgrywkowym dla młodej ale ambitnej drużyny będzie ogromnym wyzwaniem. Azetesiaczki swoją postawą udowodniły już, że nie należy je przedwcześnie skreślać. Póki piłka w grze wynik jest sprawą otwartą, a wrocławianki za pewne powalczą o pełną pulę.

W niedzielę z kolei o godzinie 11 swoje drugie spotkanie w rozgrywkach trzecioligowych rozegrają futbolistów KS AZS III Wrocław. Po nieudanej inauguracji rozgrywek tym razem podopiecznym Moniki Koziarskiej i Joanny Wróblewskiej przyjdzie zmierzyć się z Polonią w Środzie Śląskiej. Najbliższy rywal wrocławianek jest zupełnym debiutantem w rozgrywkach kobiecych. Przed tygodniem piłkarki Polonii rozegrały swoje pierwsze oficjalne spotkanie o punkty, które przegrały 0:3 z Czarnymi Jelcz Laskowice. Stawką niedzielnego meczu będą zatem pierwsze ligowe punkty, a to zapowiada nam z pewnością ogromne emocje.

Zaległe spotkanie 3. kolejki ekstraligi kobiet :

KKPK Medyk POLOmarket Konin - KS AZS Wrocław

8 września, godz. 17, stadion im. Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1

MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna - KS AZS II Wrocław

10 września, godz. 11, stadion Miejski. Nad Nilem 6

2. kolejka III ligi kobiet - grupa dolnośląska (Wschód)

KS Polonia Środa Śląska - KS AZS III Wrocław

11 września, godz. 11, stadion CSiR, ul. Winogronowa