Sukces Gminy Oleśnica!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-04 11:30

Piłarki nożne Klubu Sportowego AZS III Wrocław nie miały za wiele do powiedzenia w spotkaniu z doświadczonymi na boiskach ekstraligi piłkarkami Sukcesu Gminy Oleśnica. W pojedynku inaugurującym rozgrywki III ligi kobiet - grupy dolnośląskiej (wschód) akademiczki uległy w Oleśnicy rywalkom 0:10 (0:2).

Bardzo młoda drużyna wrocławskiego AZS-u jeszcze do przerwy była w stanie nawiązać kontakt z drużyną Sukcesu Gmina Oleśnica. Wrocławianki starały się uniemożliwać ataki pozycyjne oleśniczankom. Różnicą klas w tym pojedynku okazała się być była zawodniczka ekstraligowej drużyny AZS-u, była reprezentantka Polski - Joanna Płonowska, która w swoim debiucie zdobyła cztery bramki. Do przerwy akademiczki przegrywały 0:2. Po zmianie stron gospodynie udowodniły swoje aspiracje do awansu i zdobyły osiem jeszcze osiem bramek. Tak jak zakładano przed tym spotkaniem faworyt nie zawiódł. Pojedynek ten okazał się być bardzo trudną przeprawą dla wrocławianek, dla których była to bardzo bolesna lekcja futbolu.

1. kolejka III ligi kobiet - grupa dolnośląska/wschód (3 września, godz. 15) :

ŻAP Sukces Gmina Oleśnica - KS AZS III Wrocław 10:0 (2:0)

AZS III Wrocław : Rydlewska (40' Kierul) - Reczka, Kufel, Frosztęga (41' Bober), Bajda - Kutna (41' Ścigajło) Nowaczyk, Wolna, Buś Marcelina  (41' Koronkiewicz) - Kocik,  Buś Martyna (41' Kwocz)