Kolejne wzmocnienia w AZS!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-09-02 19:40

Jeszcze w ostatnich dniach letniego okienka transferowego działaczom Klubu Sportowego AZS Wrocław udało się pozyskać nowe zawodniczki. Do zespołu dołączyły reprezentantka Polski U-17 Karolina Tylak, reprezentacyjna bramkarka kadry U-15 Sara Kierul oraz Katarzyna Sztuka. Wcześniej do drużyny dołączyły Jagoda Sapor oraz Patrycja Falborska.

Sara Kierul w ubiegłym sezonie broniła barw MKS Olimpii Szczecin z którą zdobyła tytuł Mistrzyń Polski młodziczek. Pochodząca z Chojny bramkarka jest aktualną reprezentantką Polski U-15. W swoim CV ma również występy w Stilonie Gorzów Wielkopolski. Kolejną zawodniczką zgłoszoną w ostatnim dniu okienka transferowego jest napastniczka - Karolina Tylak - reprezentantka Polski U-17. Szesnastoletnia zawodniczka dotychczas grała w UKS Bielawianka Bielawa. Rok temu Tylak wraz z reprezentacją juniorek młodszych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zdobyła mistrzostwo Polski kadr wojewódzkich, zaś w tym roku wywalczyła wicemistrzostwo. Przed tygodniem z kolei debiut w barwach Klubu Sportowego AZS II Wrocław zaliczyły Jagoda Sapor pozyskana z Medyka POLOmarket Konin, wychowanka Promienia Opalenica, reprezentantka Polski U-17 oraz Katarzyna Sztuka, była zawodniczka Sokoła Kolbuszowa Dolna. W ekstraligowym zespole z kolei zadebiutowała Patrycja Falborska.