Gramy na trzech frontach!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-08-28 15:23

To będzie pracowity weekend dla piłkarek nożnych Klubu Sportowego AZS Wrocław. Wrocławianki w nadchodzącą sobotę i niedzielę rozegrają spotkania na trzech szczeblach piłkarstwa kobiecego w Polsce. Ekstraligowy zespół wybierze się do Łodzi, I-ligowe rezerwy zagrają z Wandą Nowa Huta, a trzeci zespół na inaugurację rozgrywek III ligi kobiet zagra w Oleśnicy z gospodyniami ŻAP Sukces Gmina.

W nadchodzący weekend pierwsze na murawę wybiegną piłkarki Klubu Sportowego AZS III Wrocław, które spotkaniem z Żeńską Akademią Piłkarską Sukces Gmina w Oleśnicy zainaugurją nowy sezon piłkarski. Zdecydowanym faworytem pojedynku będzie drużyna gospodyń, która w trakcie letniej przerwy została solidnie wzmocniona. W zespole Adama Maciejewskiego będziemy mogli zobaczyć zawodniczki, które jeszcze niedawno broniły barw ekstraligowej drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Mowa o Joannie Zalwowskiej, która zasiliła drużynę z Oleśnicy podczas tegorocznego, letniego okienka transferowego oraz o Joannie Płonowskiej i Andżelice Dąbek pozyskanych z nieistniejącego już Zagłębia Lubin. Ponadto do zespołu dołączyła również wychowanka wrocławskiego AZS-u Barbara Zdunek, która w swoim CV ma również występy w ekstraligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski oraz w lidze portugalskiej. Zarówno działacze jak i same zawodniczki z Oleśnicy nie ukrywają, że celem postawionym przed zespołem jest awans do II ligi kobiet. Dla zbierających dopiero pretendentek futbolu kobiecego wrocławianek pojedynek z Sukcesem będzie prawdziwym wyzwaniem. Niejednokrotnie jednak faworyci zawodzili dlatego też azetesiaczki nie składają broni i jak same zapowiadają postarają się sprawić niespodziankę.

Dwie godziny później już swoje czwarte spotkanie w ramach ekstraligi kobiet rozegrają podopieczne Radosława Belli. Pojedynek z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej rozgrywany w Łodzi z pewnością nie będzie należeć do najłatwiejszych. Piłkarki UKS-u SMS Łódź już udowodniły, że nie należy je lekceważyć o czym przekonały się już zespoły AZS-u PWSZ Wałbrzych, AZS-u PSW Biała Podlaska czy Sztormu AWFiS Gdańsk. W drużynie Adriana Sokołowskiego występuje wiele doświadczonych zawodniczek w tym byłe i obecne reprezentantki Polski - Katarzyna Konat, Martyna Wiankowska, Linda Dudek oraz znana z występów w Górniku Łęczna - Olha Zubczyk. Atut własnego boiska może sprawić, że dla wrocławianek będzie to trudna przerwa jednak każdy we Wrocławiu liczy na zmazanie plamy po ostatnim nieudanym pojedynku przeciwko Czarnym z Sosnowca.

W niedzielę z kolei na boisko wybiegną pierwszoligowe rezerwy, które przed tygodniem odniosły pewne zwycięstwo na inaugurację rozgrywek nad częstochowskim Golem. Tym razem akademiczki będą gości inny, bardzo doświadczony na boiskach I ligi kobiet zespół Wandy Nowa Huta Kraków. Pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco bowiem trudno o wskazanie faworyta tego pojedynku. Po jednej stronie młodość i ambicja z drugiej strony doświadczenie i chęć rehabilitacji za nieudany początek nowego sezonu. Krakowianki bowiem przed tygodniem nie miały powodów do radości bowiem na własnym boisku uległy aż 1:6 Resovii Rzeszów. Już dziś zapraszamy Państwa na to spotkanie. Emocji piłkarkich z pewnością nie zabraknie.

UKS SMS Łódź - KS AZS Wrocław

3 września, godz, 17, stadion SMS przy ul. Milionowej

1. kolejka III ligi kobiet - grupa dolnośląska (wschód) :

Żeńska Akademia Piłkarska Sukces Gmina Oleśnica - KS AZS III Wrocław

3 września, godz. 15, stadion Miejski przy ul. Brzozowej 5