Komplet punktów na inaugurację!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-08-28 16:04

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS II Wrocław wygrały swoje premierowe spotkanie w rozgrywkach I ligi kobiet - grupy południowej. Podopieczne Katarzyny Barlewicz pokonały ISD AJD Gol Częstochowa 2:0 (2:0) po bramkach Karoliny Napieracz i Kamili Czudeckiej.

Dla wrocławianek spotkanie z bardziej doświadczonymi rywalkami było swojego rodzaju testem. Kibice kobiecego futbolu zastanawiali się jak wrocławianki, które w ubiegłym sezonie okazały się być najlepsze w rozgrywkach II ligi kobiet - grupy śląskiej zaprezentują się na tle bardziej doświadczonych zespołów. Jak się okazało młodość, waleczność i przede wszystkim ambicja pozwoliła na pierwszy komplet punktów.

Od samego początku wrocławianki przjęły inicjatywę na murawie. Na pierwszą bramkę należało jednak poczekać do 13. minuty. Wówczas bramkarkę drużyny przyjezdnych pokonała Karolina Napieracz, która tym samym zdobyła historyczną bramkę dla rezerw ekstraligowej drużyny występujących na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższyła Kamila Czudecka. W drugiej części spotkania azetesiaczki miały swoje sytuacje strzeleckie jednak żadna z podopiecznych Katarzyny Barlewicz nie znalazła drogi do bramki rywalek. Spotkanie ostatecznie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem piłkarek ze stolicy Dolnego Śląska.

1. kolejka I ligi kobiet - grupa południowa (28 sierpnia, godz. 15) :

KS AZS II Wrocław - ISD AJD Gol Częstochowa 2:0 (2:0)

Bramki : K. Napieracz (13'), K. Czudecka (41')

AZS II Wrocław : Sapor - Korda (60' Kufel), Baginska, Kaczorowska, Iwaśko (60' Kutna) - Parka, Sztuka, Urbaniak, Seńków - Czudecka (75'  Nowaczyk), Napieracz