ZAPRASZAMY!

Aktualności

Smutek w ekstralidze! (Wideorelacja)

• autor: Jacek Mleczko, 2016-08-28 13:00

Piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław uległy w spotkaniu 4. kolejki ekstraligi kobiet na własnym boisku KKS Czarnym Sosnowiec 2:5 (1:2). Bramki dla podopiecznych Radosława Belli zdobyły Marta Cichosz oraz Joanna Wróblewska.

Niestety do udanych niedziel nie zaliczą tę piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław. Wrocławianki wysoko uległy zawodniczkom KKS Czarnych Sosnowiec 2:5 (1:2). Dla azetesiaczek jest to pierwsza porażka w nowym sezonie ekstraligi kobiet.

Już w 7. minucie spotkania wynik otworzyły przyjezdne na sprawą celnego trafienia Nikol Kaletki. Co prawda kilkanaście minut później do wyrównania doprowadziła Marta Cichosz jednak jeszcze przed przerwą Czarne na prowadzenie wyprowadziła Joanna Operskalska. Po zmianie stron wrocławianki ruszyły ambitnie do odrabienia straty i udało im się to w 53. minucie kiedy to do wyrównania celnym strzałem doprowadziła Joanna Wróblewska. Niestety cztery minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerowną kartkę ujrzała debiutująca w barwach AZS-u Patrycja Falborska i wrocławianki do końca spotkania musiały grać w osłabieniu. Bezlitośnie wykorzystały to zawodniczki Czarnych, które zdobyły kolejne trzy bramki. W 68. minucie bramkę na 2:3 zdobyła Nikol Kaletka, chwilę później wynik podwyższyła Kamila Tkaczyk, a wynik 2:5 w 72. minucie spotkania ustaliła Stanislava Liskova.

4. kolejka ekstraligi kobiet (28 sierpnia, godz. 11) :

KS AZS Wrocław - KKS Czarni Sosnowiec 2:5 (1:2)

Bramki : M. Cichosz (20'), J. Wróblewska (53') - N. Kaletka (7' 68' k), J. Operskalska (30'), K. Tkaczyk (70'), S. Liskova (72')

AZS Wrocław :  Bocian - Turkiewicz (74' Korda), Ostrowska, Falborska, Olszewska (46' Grec) - Wróblewska, Matysik -  Grabowska (79' Czudecka), Bączek (65' Iwaśko), Koziarska -  Cichosz.

Czarni Sosnowiec: Klimek - Wycisk, Mika, Hotvathova (46' Matla), Operskalska - Zawiślak, Kaletka, Smidova, Zdechovanova (46' Tkaczyk) - Liskova, Wieczorek (81' Dragunowicz)