Niedziela pełna emocji!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-08-25 11:52

Nadchodząca niedziela będzie pełna emocji piłkarskich na wrocławskim Zaciszu. Najpierw o godzinie 11 o kolejne ligowe punkty powalczy ekstraligowy zespół,który podejmować będzie KKS Czarni Sosnowiec w ramach 4. kolejki ekstraligi. Z kolei o godzinie 15 I-ligowe rozgrywki grupy południowej zainaugurują zawodniczki KS AZS II Wrocław w meczu z częstochowskim ISD AJD Golem.

Pierwsze na boisko wybiegną piłkarki Klubu Sportowego AZS Wrocław, które na codzień występują w rozgrywkach ekstraligi kobiet - czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Podpieczne Radosława Belli podejmować będą siódmy zespół ubiegłego sezonu - KKS Czarni Sosnowiec. Latem w drużynie najbliższego rywala akademiczek nastąpiły dość spore zmiany kadrowe. Wraz z końcem sezonu karierę bramkarką zakończyła długoletnia bramkarka Czarnych - Anna Polok. Razem z nią pożegnana została także Anna Wójcik, która skończyła z graniem w Ekstralidze. Dodatkowo do Mitechu Żywiec przeszły aż cztery zawodniczki - Karolina Gruszka, Izabela Frączek, Renata Warunek i Ewelina Prokop. Do Górnika Łęczna trafiła Karolina Wieczorek. W Sosnowcu nie będą już również grały Marlena Konieczna, Angelika Gębka czy choćby Patrycja Luty (wiosną wypożyczona do Rolnika Głogówek). Nowymi zawodniczkami Czarnych Sosnowiec zostały zaś piłkarki będące w różnym przedziale wiekowym oraz mające różnorodne doświadczenie. Marta Mika, o której transferze mówiło się najwięcej to aktualna reprezentantka Polski grająca przez ostatni rok w SV Blau-Weiss Hohen Neuendorf. 33-letnia Mika będzie w Czarnych najbardziej doświadczoną zawodniczką. Inną z narodowych reprezentantek jest Andrea Horváthová. 21-letnia Słowaczka grała w klubie Nové Zámky i przez trzy ostatnie sezony wraz ze swoim zespołem występowała w fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń. Razem z nią nową Słowaczką w Ekstralidze będzie biorąca właśnie udział w turnieju finałowym MP U19, Stanislava Líšková z przygranicznego klubu ŠKF Žilina. Przed tygodniem z kolei do drużyny została zgłoszona Paulina Zawiślak - była zawodniczka mistrzyń Polski - Medyka Konin.

Po pierwszych trzech rozegranych kolejkach piłkarki Czarnych Sosnowiec zajumą aktualnie 6. miejsce w tabeli mając na koncie zwycięstwo nad zespołem KS Sztorm AWFiS Gdańsk 6:0, remis z zespołem KU AZS PSW Biała Podlaska 1:1 oraz porażkę 0:3 z wicemistrzem Polski - GKS Górnikiem Łęczna.

Dla wrocławianek pojedynek z Czarnymi będzie trzecim spotkaniem rozgrywanym w niedawno rozpoczętym nowym sezonie ekstraligi kobiet. Pojedynek 3. kolejki z mistrzem Polski - KKPK Medykiem POLOmarket Konin zostało bowiem przełożone na 8 września z powodu udziału koninianek w turnieju eliminacyjnym Ligi Mistrzyń.

Cztery godziny później na murawę wybiegną zawodniczki Klubu Sportowego AZS II Wrocław, które spotkaniem z ISD AJD Golem Częstochowa zainaugurują swój premierowy start w rozgrywkach I ligi kobiet - grupy południowej. Zespół Gola jest bardzo dobrze znany wrocławskim kibicom. Podopieczne Włodzimierza Seifryda jeszcze kilka lat temu toczyły wyrównany bój o tytuł mistrzyń Polski z piłkarkami ze stolicy Dolnego Śląska. W sezonie 2007/2008 częstochowianki w miejsce AZS reprezentowały nawet Polskę w rozgrywkach Pucharu UEFA (aktualnie UEFA Women's Champions League). Aktualnie zespół spod Jasnej Góry występuje na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Skład drużyny zmienił się znacząco po spadku częstochowskiego zespołu z ekstraligi kobiet. Drużyna została odmłodzona co miało swoje odbiecie w ubiegłym sezonie kiedy to piłkarki Gola do samego końca walczyły o swój ligowy byt.

Dla podopiecznych Katarzyny Barlewicz będzie to całkowity debiut na boiskach pierwszoligowych. W ubiegłym sezonie wrocławianki wygrały rozgrywki II ligi - grupy śląskiej dzięki czemu znalazły miejsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Na tym szczeblu azetesiaczki z pewnością czekają ogromne wyzwania. Już najbliższy pojedynek może zweryfikować postawę akademiczek na tym poziomie rozgrywek.

Już dziś wszystkich Państwa zapraszamy na oba pojedynki. Emocji piłkarskich z pewnością nie zabraknie.

KS AZS Wrocław - KKS Czarni Sosnowiec

28 sierpnia (Niedziela), godz. 11, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B, wstęp wolny

KS AZS II Wrocław - ISD AJD Gol Częstochowa

28 sierpnia (Niedziela), godz. 15, stadion AZS przy ul. Mianowskiego 2B, wstęp wolny