Wrocław górą w derbach AZS!

• autor: Jacek Mleczko, 2016-08-23 12:48

Dwie bramki Dominiki Grabowskiej, jedna Joanny Wróblewskiej i Marty Cichosz pozwoliły piłkarkom nożnym Klubu Sportowego AZS Wrocław na odniesienie pewnego zwycięstwa nad beniaminkiem ekstraligi kobiet KU AZS Uniwersytetem Jagielońskim z Krakowa. Wrocławianki od samego początku spotkania posiadały znaczącą przewagę na murawie, którą mogły udokumentować jeszcze kilkoma celnymi trafieniami,

Kolejne oczka zdobył Wrocław i wydaje się, że przedsezonowe kłopoty nie mają żadnego wpływu na postawę akademiczek.
Od początku meczu z akademiczkami z Krakowa to miejscowe posiadały inicjatywę. Już w 11.minucie objęły prowadzenie po skutecznie egzekwowanym przez Grabowską rzucie karnym. Przyjezdne nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć, bowiem zostały wręcz „odcięte od tlenu” w środku pola, gdzie rządził i dzielił Wrocław. Kolejne okazje miały więc Marta Cichosz czy też Sylwia Matysik. Krakowianki oddały w tej części gdy jedynie pojedyncze strzały, w dodatku zazwyczaj niecelne lub prosto w rękawice Bocian. W 30.minucie meczu kolejna składna akcja akademiczek i piłka ostatecznie wylądowała w pobliżu Asi Wróblewskiej – reprezentantka kraju nie namyślała się długo i huknęła z pierwszej piłki, z woleja lewą nogą, a futbolówka, ku rozpaczy Klabis, wylądowała idealnie w okienku bramki gości. Gol stadiony świata. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0, ale Cichosz przegrała pojedynek z krakowską bramkarką.
Druga część gry rozpoczęła się identycznie jak pierwsza – od gola dla Wrocławia. Doskonale dogranie z lewej strony wykorzystała Marta Cichosz, dostawiając nogę i z bliska podwyższając rezultat. Pięć minut później z rzutu karnego, na 4:0 strzeliła Grabowska. AZS UJ był rozbity i zupełnie nie miał pomysłu, jak ugryźć miejscowe. Co prawda beniaminek walczył i szarpał, ale tego dnia to było zwyczajnie za mało na znakomicie dysponowany AZS Wrocław. W końcówce bliska szczęścia była ponownie Wróblewska, której uderzenie minimalnie minęło poprzeczkę bramki Klabis. W rewanżu honorowego gola dla gości mogła zdobyć Sitarz, ale jej uderzenie było niecelne. Wysoka wygrana gospodyń skłania do przemyśleń nie tylko ligowe rywalki, ale także selekcjonera reprezentacji narodowej, który już niedługo zadebiutuje w swojej roli w meczu eliminacyjnym z Mołdawią.

Źródło : www.sport4fans.pl

2. kolejka ekstraligi kobiet (6 sierpnia 2016, godz. 15) :

KS AZS Wrocław - KU AZS Uniwersytet Jagieloński Kraków 4:0 (2:0)

Bramki : D. Grabowska (10' k 56'), J. Wróblewska (30'), M. Cichosz (53')

AZS Wrocław: Bocian – Cichosz, Grabowska (77' Parka), Koziarska (84' Urbaniak), Kwapisz (65' Czudecka), Matysik, Olszewska, Ostrowska, Turkiewicz, Wróblewska, Zbyrad.
AZS UJ Kraków: Klabis – Bartosiewicz, Wilk, Konopka (85' Malota), Ładocha (69' Ferfecka), Bolko (39' Dul), Knysak, Bryzek (46' Łagowska), Zapała (46' Kuciel), Maziarz, Sitarz