Klub Sportowy AZS Wrocław - strona oficjalna

Strona klubowa

Fan Page AZS

 
 

 

Zagraj z nami

ZAPRASZAMY!

Aktualności

2:0 Czyli Marta Cichosz Show!

  • autor: Jacek Mleczko, 2016-08-23 12:36

Bardzo udanie zainaugurowały nowy sezon piłkarki nożne Klubu Sportowego AZS Wrocław. Podopieczne Radosława Belli pokonały w meczu 1. kolejki ekstralligi kobiet KS GOSiRki Piaseczno 2:0 (0:0). Bohaterką spotkania została Marta Cichosz, która zdobyła obie bramki dla azetesiaczek.

Mimo sporych przetasowań w ekipie i zmianie trenera, akademiczki od początku grały bardzo spokojnie i dobrze neutralizowały środek boiska. Przekładało się to na okazje strzeleckie. Pierwszą z nich miała Marta Cichosz, ale jej uderzenie nogami odbiła Ożgo. Z biegiem czasu miejscowe rozkręcały się coraz bardziej i kolejne okazje miały Turkiewicz, Cichosz i Matysik, ale albo brakowało im celności, albo górą była bramkarka rywalek. Do przerwy 0:0 ze wskazaniem na akademiczki. 
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił – nadal to zespół z Wrocławia wygrywał wojnę o środkową strefę boiska, czym zatuszował większość atutów Gosirek. Jednie raz udało się dograć Magdalenie Dudek dobrą piłkę do wybiegającej na pozycję Rapackiej, ale ta uderzyła minimalnie obok słupka. Z upływem czasu robiło się coraz groźniej pod bramką Ożgo – golkiperka z Piaseczna miała tego dnia trudne zadanie, ale wygrywała pojedynki z Grabowską i Cichosz. Skapitulowała dopiero w 70. minucie, kiedy to wspomniana Cichosz znakomicie wyszła do prostopadłego podania i w sytuacji sam na sam, delikatnym strzałem lewą nogą otworzyła wynik spotkania. Gosirki poszły do przodu, ale nadziały się na kolejne uderzenie napastniczki AZS-u: tym razem ciemnowłosa piłkarka zeszła na lewą nogę i mocnym strzałem umieściła piłkę pod poprzeczką bramki Ożgo. Wynik do końca już nie uległ zmianie, a po meczu selekcjoner reprezentacji seniorek, Miłosz Stępiński, przyznawał, że jest pod wrażeniem postawy akademiczek i być może do Wrocławia przywędruje kilka powołań na najbliższe starcie kadry.

Źródło : www.sport4fans.pl

 

1. kolejka ekstraligi kobiet (6 sierpnia 2016, godz. 15) :

KS AZS Wrocław - KS GOSiRki Piaseczno 2:0 (0:0)

Bramki : M. Cichosz (70' 82')

AZS Wrocław: Bocian - Ostrowska, Grec (72' Kwapisz), Turkiewicz, Wróblewska, Olszewska, Matysik, Zbyrad (87' Czudecka), Koziarska, Grabowska, Cichosz
GOSiRki Piaseczno: Ożgo – Sobczak (46' Zdonek), Kędzierska, Sosnowska, Kołek (70' Rębiś), Orzepowska, Machnacka, Dudek, Ciupińska (80' Rosińska), Grzywna (55 Dymińska), Rapacka

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ :

TABELA EKSTRALIGI KOBIET

- POZOSTAŁE WYNIKI 1. KOLEJKI EKSTRALIGI KOBIET

- WIDEOREALCJA Z MECZU


 

Zapraszamy

AKADEMIA

AZS WROCŁAW

ZACZNIJ SWOJĄ 

PIŁKARSKĄ PRZYGODĘ

Reklama

Najbliższe spotkanie

EKSTRALIGA

13.11.2016 - g.11

AZS UJ : AZS

Stadion Podgórze

Niebieska 2

                            

III LIGA

11.11.2016 - g.18.30

AZS III : UKS

Stadion AZS

Mianowskiego 2B

Ostatnie spotkanie

EKSTRALIGA

05.11.2016 - g.11

GOSiRKi 2:1 AZS

Stadion Miejski

Łężyńska

                             

I LIGA - GRUPA POŁUDNIOWA

05.11.2016 - g.12

RESOVIA 2:3 AZS II

Stadion Resovii

Wyspiańskiego 

                            

III LIGA

05.11.2016 - g.15

EKS 0:13 AZS III

Stadion Radwanice

Kolejowa 12

Partnerzy