Klub Sportowy AZS Wrocław - strona oficjalna

Strona klubowa

Fan Page AZS

 
 

 

Zagraj z nami

ZAPRASZAMY!

Aktualności

Tylko kobiecy futbol : Żyjemy i mamy się dobrze!

  • autor: Jacek Mleczko, 2016-08-23 11:39

Wokół AZS-u Wrocław czyli ośmiokrotnego mistrza Polski w ostatnim czasie pojawiło się wiele niepokojących informacji. Łącznie z taką, że Akademiczki mogą nie wystartować w najbliższym sezonie Ekstraligi. Plotkom tym zaprzecza kierownik sekcji kobiecej piłki nożnej w AZS Wrocław, Andrzej Cwyl – Wystartujemy w nadchodzącym sezonie. I myślę, że dziewczyny są w stanie sprawić kilka niespodzianek.

 

Trudna sytuacja finansowa wymusiła na klubie oszczędności. Dziewczyny będą więc grały za darmo ale są pełne optymizmu i ochoty do ciężkiej pracy. Do dymisji (która została przyjęta) podał się trener Damian Rynio. Jego następcą został 28-mio letni Radosław Bella, w przeszłości piłkarz, m.in. MKS-u Oława. Przygodę trenerską rozpoczął będąc jeszcze zawodnikiem Ruchu Zdzieszowice. Trenował tam orlików. Następnie w TORze Dobrzeń Wielki szkolił młodzików, od 2012 w WKS-ie Śląsk Wrocław, trenował grupę U11, a w SMS Junior Wrocław grupy gimnazjalne i licealne. Współpracował także w dziale programowym Akademii Piłkarskiej Miedź Legnica (współautor systemu szkolenia, 2015-16). Najbliższymi współpracownikami trenera Belli będą: Katarzyna Barlewicz (asystentka, była piłkarka klubu z Wrocławia) i Jarosław Muracki (trener bramkarek, także kadra U15 kobiet).

Z drużyny odeszło pięć piłkarek: Joanna Zalwowska (Sukces Gmina Oleśnica), Oliwia Maciukiewicz, Dominika Dereń, Karolina Gradecka (wszystkie AZS PWSZ Wałbrzych), Patrycja Michalczyk (Olimpia Szczecin). Po stronie wzmocnień należy przede wszystkim zapisać fakt, że w stolicy Dolnego Śląska zostaje duży talent, Dominika Grabowska. Poczynania ofensywne rywalek będzie powstrzymała reprezentantka Polski U17, Jagoda Sapor, która do Wrocławia przyszła z rezerw Medyka Konin. Chęć dołączenia do tej młodej drużyny zadeklarowało jeszcze kilka zawodniczek ale na zmianę barw nie pozwalają im ich obecne kluby. – Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe – nie kryje rozczarowania kierownik sekcji.

Skoro zespół normalnie funkcjonuje, to co z przygotowaniami? – Rozpoczęły się one w zeszłym tygodniu. Jesteśmy nastawieni na szkolenie dzieci i młodzieży. Na sobotę zaplanowano sparing z jedną z lokalnych drużyn męskich. Pierwszego sierpnia wyruszamy na kilkudniowy obóz a po powrocie na własnym obiekcie rozpoczynamy sezon. Naszymi rywalkami będą GOSiRki Piaseczno, zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Mianowskiego 2B. Nadal będzie funkcjonował również drugi zespół – kończy Andrzej Cwyl.

Dariusz Walory - www.tylkokobiecyfutbol.pl


 

Zapraszamy

AKADEMIA

AZS WROCŁAW

ZACZNIJ SWOJĄ 

PIŁKARSKĄ PRZYGODĘ

Reklama

Najbliższe spotkanie

EKSTRALIGA

13.11.2016 - g.11

AZS UJ : AZS

Stadion Podgórze

Niebieska 2

                            

III LIGA

11.11.2016 - g.18.30

AZS III : UKS

Stadion AZS

Mianowskiego 2B

Ostatnie spotkanie

EKSTRALIGA

05.11.2016 - g.11

GOSiRKi 2:1 AZS

Stadion Miejski

Łężyńska

                             

I LIGA - GRUPA POŁUDNIOWA

05.11.2016 - g.12

RESOVIA 2:3 AZS II

Stadion Resovii

Wyspiańskiego 

                            

III LIGA

05.11.2016 - g.15

EKS 0:13 AZS III

Stadion Radwanice

Kolejowa 12

Partnerzy